Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Moja opinia użytkowania po przejechaniu 130+ km i serwisie gwarancyjnym. Rower kupiłem po porównaniu go z Unibike Geos - oba rowery były na mojej shortliście graveli ze względu na wygodną geometrię i pasujący do mnie rozmiar ramy. Observer wygrał karbonową ramą oraz brakiem przedniej przerzutki, co dla mnie było ważne (mimo że przerzutka Shimano w Observerze jest niższej klasy niż przerzutki w Geosie). Zakup prosty, przez internet z wysyłką do mechanika (tą opcję wybrałem) za którego musiałem dodatkowo zapłacić, ale złożył rower i wyregulował go pięknie. Sprzedawca nie dopracował jednak tego procesu: zapakował w karton instrukcję dla rowerów Corratec w jęz. angielskim i niemieckim. Na infolinii polecili mi pobrać instrukcję pod hasłem observer, która jest ogólna dla wszystkich rowerów (podejrzewam że nie mają instrukcji dla observera). Na infolinii zamieszanie co do daty przeglądu gwarancyjnego: raz powiedzieli że po 30 dniach a inny razem że do 30 dni (w ww. dokumentach znalazłem że do 30 dni jest wersją na piśmie). Jazda na gravelu Oxfeld Observer to przyjemność. Wygodna geometria, duże koła, dobra przerzutka i dobry osprzęt. Rower jest szybki, wydajny, i po prostu ładny. Jeździłem nim po mieście, po szosie, po szutrze oraz lesie i bezdrożach - w każdych z tych warunków rower jest szybki i stabilny. Warto zauważyć że rower preferuje dłuższe łuki przy skręcaniu. Największe plusy: doceniam rower za niską wagę, ponieważ często wnoszę go po schodach. Duża ilość karbonowych elementów dobrze pracuje podczas jazdy w mieście. Ma dużo miejsc montażowych, co w przyszłości pozwoli mi go przerobić na bikepacking. Największe minusy: zastosowane siodło (Selle Italia Model X) jest za bardzo twarde. Z tego co czytałem ten rower jest pierwszą karbonową propozycją firmy Dadelo, w związku z czym nie ma w internecie (05.2026) niezależnych informacji i testów roweru. Model wypuszczony w 2026 roku, będzie dopiero testowany przez pierwszych miłośników dwóch kółek. Wg mnie rower ok!
Zakup tego sprzętu okazał się w moim przypadku strzałem w przysłowiową 10. Rower jest lekki, wygodny do jazdy. Świetnie sprawdza się w terenie oraz na asfalcie. Osprzęt, w jaki jest wyposażony mój mod el, spełnia wszelkie moje oczekiwania. Dodatkowym atutem jest wygląd - kolor robi robotę, prezentuje się rewelacyjnie. Jazda to sama przyjemność. Trochę trzęsie po ścieżce w lesie lub parku ale tak wygląda jazda gravelem. Poza tym jest szybko, zrywnie, responsywnie, a sama jazda sprawia wielką frajdę. Za każdym razem pojawia się wielki uśmiech na twarzy jak zasiadam pełen energii do jazdy przed siebie, nie istotne w jakim kierunku :) Polecam gorąco!
Rower spełnia wszystkie stawiane przed nim zadania. Świetnie sprawdza się zarówno podczas codziennych przejazdów, jak i dłuższych wycieczek. Geometria ramy jest wygodna, a prowadzenie pewne i przewidy walne. Największą zaletą tego modelu jest rewelacyjny stosunek jakości osprzętu do ceny zakupu. W tej półce cenowej trudno znaleźć konkurencyjny rower oferujący tak dobre wyposażenie. Wszystkie komponenty działają bez zarzutu, a całość sprawia wrażenie solidnej i dobrze przemyślanej konstrukcji. Po przejechaniu wielu kilometrów mogę śmiało polecić ten rower osobom szukającym uniwersalnego, niezawodnego sprzętu w rozsądnej cenie. Zakup uważam za bardzo udany.
Świetny rower, solidny sprzęt i bardzo lekki. Carbon tutaj mocno oddaje. Trochę twardawe siodełko, ale cała reszta klasa. Bardzo dużo możliwości regulacji i ten napęd - petarda. Polecam! :)
Szybka dostawa, wszystko zgodne z zamówieniem. Rower bardzo ładny, lekki i wygodny, a jednocześnie solidny i świetnie wykonany. Wymienione jedynie siodełko. Póki co, przejechane tylko kilkadziesiąt km i na ten moment wszystko działa naprawdę dobrze.
Rower zgodny z opisem, odpowiednio zapakowany, prosty w montażu.
Super rower, leciutki, pięknie chodzi wszystko, na razie wszystko śmiga :))
Wybrałem z uwagi na dużą zawartość węgla w tej cenie (i nie żałuję!). Przy tej masie pod górkę zbiera się jak rakieta. Z wyglądu jest prosty, wręcz minimalistyczny, ale mi to bardzo pasuje. Elega ncko pochowane linki także robią robotę. CAŁY osprzęt jest wysokiej klasy (nie przyoszczędzono np. na kołach czy siodełku). + masa + osprzęt (i to nie tylko napęd!) + dużo punktów montażowych pod bikepacking + integralność jako całość -/+ wygląd, jeśli lubisz (lub nie) minimalistyczny styl
Rower zgodny z zamówieniem. Polecam
Rower bardzo dobrze zabezpieczony. Dobra cena oraz jakość wykonania. Nowoczesny design ramy, której geometria pozwala na wygodną jazdę. Szkoda nie ma możliwości wyboru długości sztycy bo okazała się n iestety za długa i trzeba było zmienić na inną.
Bardzo solidny sprzęt! Rower jest bardzo dobrze wykonany - lekka rama, bardzo dobry osprzęt - bardzo dobry stosunek jakość/cena. No a poza tym, jest bardzo ładny :) Polecam!
Kupiony 20.04.26r, przejechałem 2 razy ponad 50km w tym kilka podjazdów. Sprawuje się super, oby tak dalej mimo że kupowałem w ciemno bo wcześniej nie znałem tej firmy. Jeśli ktoś się nie boi, to pole cam
Jestem mega zadowolony. Wszystko działa jak należy i nie ma się do czego przyczepić. Wymieniłem siodełko bo te dostarczone jest za bardzo pro, wolę więcej komfortu. Koła zamleczyłem i uwaga na kołach jest już naklejona taśma więc nie trzeba kupować oraz w komplecie dostarczone są wentyle tubeless oraz badziewne pedały -ale są. Rower poza kołami cały z karbonu i tej cenie nic nie ma w rynku co by mogło z nim konkurować. Nowoczesna rama i całość wygląda bardzo dobrze.
Fajny rowerek. Bardzo lekki i komfortowy. Polecam
Wszystko przyjechało w idealnym stanie, bardzo dobrze zapakowany rower, pedały w zestawie.
Jestem po pierwszych jazdach - rower jest fantastyczny! Wykonanie, montaż, lakierowanie, wszystko na najwyższym poziomie, nie znalazłem żadnych niedoróbek. Karbonowa rama fajnie tłumi drobne nierówno ści, nie przenosi wszystkiego na kierowcę jak aluminium, co ważne zarówno sztyca jak i kierownica również są węglowe. To mój pierwszy rower który nie wymagał żadnych zmian typu długość mostka czy siodełko, konfiguracja roweru i jego geometria są naprawdę nowoczesne i przemyślane. Ja gorąco polecam, szczególnie w tej cenie!
Świetny osprzęt i "dużo" karbonu w tej cenie...ale przed wszystkim markowe koła! Niższe osoby czeka najprawdopodobniej docinka sztycy, bo jest fajna długa dla wysokich (400 mm). Na 167 cm wzrostu rozm iar na stronie S/M jest odpowiedni (na ramię jest to rozmiar S). Polecam!
Rower robi wrażenie i bardzo dobrze się prowadzi.
Sprawdza się doskonale i na szosie i w trudnym terenie. Stosunkowo lekki. Bardzo zwrotny. Póki co same superlatywy. Polecam!
Moim zdaniem rower godny polecenia. Mało jest informacji na jego temat w internecie więc zakup był na chybił trafił, no i jednak trafił. Rower wygląda pięknie, o osprzęcie też dużo pisać nie trzeba. P olecam.